7 oktober 2017

Onze laatste dag van de vakantie besteden we aan de Vesuvius, Pompeï en Napels.

Pompeï ligt ten zuidoosten van de Vesuvius ongeveer 10 km van de krater. Pompeï, dat in 62 na Chr. al door een aardbeving was getroffen, werd in 79 na Chr. bedekt door as als gevolg van een uitbarsting van de Mount Vesuvius. Dit was de gewelddadigste vulkaan uitbarsting die tot nu toe in historische tijden plaatsvond, die leidde tot de vernietiging o.a. van de Romeinse steden Pompeii en Herculaneum en de dood van naar schatting 10.000 tot 25.000 mensen. Mount Vesuvius wel 30 keer tot uitbarsting gekomen.

Nadat de eerste overblijfselen al aan het eind van de zestiende eeuw werden ontdekt, worden sinds 1748  archeologische opgravingen verricht. Sindsdien zijn grote delen van de stad blootgelegd en geeft de plaats een goed geconserveerd beeld van het Romeinse dagelijks leven. Het is een van de best bewaarde Romeinse steden. De ruïnes van Pompeii zijn heel indrukwekkend, er is werkelijk heel veel opgegraven en de site is echt heel groot.

Na een bezoek aan de ruïnes rijden we naar Mount Vesuvius. Vandaag de dag wordt Mount Vesuvius gezien als een van de meest gevaarlijke vulkanen ter wereld, omdat 3 miljoen mensen in de buurt van deze vulkaan wonen en omdat deze vulkaan de neiging heeft tot explosieve erupties. Het gebied rondom Mount Vesuvius is het dichtst bevolkte vulkanische gebied ter wereld. Als we de berg oprijden staat er een agente die ons verteld dat we wel door mogen rijden tot aan het laatste plateau waar de auto kan komen. Maar door de hevig wind mogen we de laatste 850 meter niet naar boven klimmen, waar de krater zich bevindt. Dat is jammer, maar de uitzicht vanaf het plateau op Napels is ook geweldig….

Onze laatste rit is naar Napels, waar we rond 16.30 uur arriveren en inchecken bij B&B Universidad. Die bevindt zich in een oud universiteit gebouw waar de B&B op de tweede verdieping een prachtige B&B heeft ingericht. We worden zeer goed ontvangen, er is een parkeerplaats geregeld en we krijgen uitleg over de omgeving en tips. We wandelen naar het winkelgebied waar het enorm druk is, vervolgens wandelen we een stuk langs de kust. 

Als we terug wandelen via een ander deel van het winkelgebied is het nog drukker geworden. Echt grappig om te zien dat de winkels op zaterdag avond open zijn en dat het echt heel druk is in de stad. Zo hebben we ook nog een beetje van Napels meegekregen.

Hiermee sluiten we onze vakantie af. We hebben enorm genoten van dit deel van Italië.

7 oktober 2017