Martes 13 septiembre

Vandaag bezoeken we Gibraltar. Het verkeer is een chaos, vandaar dat wij de auto in Spanje bij La Línea de la Concepción laten staan en lopend de douane passeren. Om Gibraltar te bereiken moeten we over het vliegveld heen lopen. Gibraltar is een overzees gebiedsdeel van het Verenigd Koninkrijk en ligt op een schiereiland aan de Straat van Gibraltar. De naam Gibraltar is afkomstig van de krijgsheer Tarik ibn Zijad die in 711 met zijn troepen overstak vanuit Noord-Afrika. De rots kreeg de naam Djebel Tarik (berg van Tarik) waarna het via vervorming Gibraltar werd. In 1309 veroverden de Castilianen de rots maar in 1333 werd de plaats opnieuw Moors bezit. Op 4 augustus 1704 veroverde een Engels-Nederlandse coalitievloot de rots en sindsdien bleef de doorvaart door de straat van Gibraltar onder Engels toezicht en de rots een Brits grondgebied. Als gevolg van de Spaanse successieoorlog, volgens het Verdrag van Utrecht kwam Gibraltar in 1713 definitief in Engelse handen.

Het is bewolkt en de bewolking komt maar niet over de berg heen…. De winkelstraat is erg geliefd, je kan er tax free shoppen….we kopen een slof Camel voor 23,50. Na een espresso in de winkelstraat, wandelen we naar de kabelbaan die ons naar boven brengt. Boven op de berg zijn we snel klaar, de bewolking ‘verpest’ ons verwachte uitzicht op Marokko en de baai van Algeceras. Daarnaast zijn we niet zo dol op de ‘geïmporteerde’ brutale apen.

Op de terugweg kopen we nog een broodje bij de Subway, waarna weg terugwandelen naar de auto. We overnachten vandaag in Ronda en we kiezen een mooie route uit door de bergen. Het landschap met de witte dorpjes is werkelijk prachtig. Onderweg vragen we ons af wie er zo graag in zo’n dorp hoog in de bergen zou willen wonen, want echt praktisch is het niet. Er doorheen rijdend bemerken we dat de dorpjes redelijk groot zijn en wellicht ook van alle gemakken voorzien zijn. Onderweg stoppen we af en toe voor het maken van foto’s van het schilderachtige landschap.

Als we Ronda bereiken begrijpen we waarom dit een ‘must see’ is. Ronda is een prachtige stad met prachtige historische gebouwen. De highligt is de Peunte Neuvo, de nieuwe brug, die daadwerkelijke tussen twee rotsen gebouwd is. Ons hotel Arte de Ronda vinden we door de smalle eenrichting straatjes niet echt eenvoudig, maar het rondrijden zorgt er wel voor dat we een goede indruk krijgen van Ronda. Aangekomen door een friemelstraat wat een uitdaging was voor JW en de auto, worden we zeer vriendelijk welkom geheten. Het hotel is klein, slechts drie kamers, maar ziet er werkelijk prachtig uit.

We maken een wandeling door het centrum en we hebben trek in koffie. Laten we op dat moment nou Confiteria, Bomboneria Daver tegen komen met overheerlijke verse cake, tja dat kunnen we niet aan ons voorbij laten gaan. We bestellen bij de koffie een plakje cake, maar we krijgen niet een plakje maar een enorm stuk. Ook op dit gebied zijn we direct een ervaring rijker, want het hele stuk hebben we gewoon opgegeten !!!

De zon komt langzaam steeds lager te staan en zorgt voor prachtig licht over de bergen en Ronda. We schieten een aantal mooie foto’s en wandelen uiteindelijk door de prachtige straatjes terug naar het hotel om te douchen. Bij de referenties van Booking.com wordt de eigenaresse geprezen om haar kookkunst, bij het verlaten van het hotel hebben we gevraagd of ze vanavond voor ons kan koken.

Na verfrissende douche schuiven we aan tafel op het terras. We zijn de enige gasten. We worden op ons wenken bediend en werkelijk verwend met de overheerlijke gerechten die speciaal voor ons zijn klaar gemaakt. Het diner was werkelijk fantastisch. Nagenietend op het terras beschrijf ik op de website deze enerverende dag.

13 september 2011
Overige berichten