28 Januari 2015
Vandaag staat in het teken van zon, de Andaman zee, strand, grotten en mooie Limestone rotsformaties in Railay Krabi Ao Nung. Na het ontbijt bekijken we eerst het rots partij pal voor ons hotel in de zee en die ziet er geweldig mooi uit met de bootjes die uitvaren en de opkomende zon !! We rijden we naar Ao Nung zo’n 20km vanaf het hotel, wat het punt is waar vandaan de ‘Longtail’ bootjes tourist naar de verschillende beaches brengen. Aangekomen bij Ao Nung is het een drukte van belang. We kopen kaartjes voor de boottocht naar Railay west die ongeveer 10-15 minuten duurt. We moeten wachten totdat er 8 mensen verzamelt zijn voor hetzelfde eindpunt, wat gelukkig niet echt lang duurt. De mannen van de bootjes zitten keurig te wachten totdat ze opdracht krijgen van een dame die alles wel ff regelt…. Railay heeft vier gebieden Pranang, West Railay, East Railay en Ton Sai. Oost Railay is geliefd bij bergbeklimmers.
We genieten van het boottochtje naar Railway West en ondertussen vergapen we ons aan de prachtige kustlijn met allerlei verschillende Limestone rotsen.
West Railay Beach en Oost Railay Beach liggen slechts 10 minuten lopen van elkaar. De kust met de rotsformaties is echt prachtig in combinatie met de longtail bootjes die af en aan varen. Het pad begint bij de ‘Walking Street’, waar we uiteraard even stoppen voor een espresso. Er zijn enorm veel Resorts, die ook alleen per boot bereikbaar zijn. Dat was voor ons een reden om accommodatie op het vaste land te boeken. Toeristen lopen met hun koffers door het water naar de bootjes en bij aankomst in Railay door het zand te slepen met hun koffers. Af en toe zien we dat zij geholpen worden door een hotel klerk. Aan faciliteiten, net als alle andere toeristische trekpleisters die we bezochten hebben, is er ook nu total geen gebrek. De paden voeren ons langs een beboste omgeving, helaas wel bezaaid met allerlei troep. Wat we daar ook van meekrijgen, omdat we verkeerd liepen, is dat die troep waarschijnlijk door de locale bevolking is en niet van de toeristen. Wij vinden de oostkant een beetje rommelig, wellicht ook een beetje veroorzaakt door het lage zeeniveau. Naast het Diamond resort wordt de berg beklommen, wat echt niet eenvoudig is. Bij toeval komen we ook nog de Tham Pranangnai grot tegen, niet spectaculair maar wel mooi.
We lunchen bij een van de Resorts, nemen nog een espresso en gaan kijken hoe we terug kunnen. We moeten de heren met het groene shirt hebben en die geven aan dat wij moeten wachten. Na een tijdje wachten en steeds meer mensen die zich bij ons verzamelden, ben ik toch maar even gaan vragen wanneer we eindelijk gaan vertrekken…..
Op de terugweg genieten we ook weer van het boottochtje en de geweldige omgeving. Bij de auto aangekomen doen we nog een poging om het vlakbij gelegen Hat Noppharat Thara Nationaal Park te bezoeken, waar we niet echt goed hoogte van krijgen als we die bereiken. Het is inmiddels 15.00 uur en eigenlijk is het wel mooi geweest. We besluiten in ons hotel een duik in het zwembad te nemen en nog eventjes te genieten van de zon. We stoppen onderweg nog heel even voor een foto van een rubberplantage, en staan verbaasd hoe vol de bakjes zitten.
Railay is heel toeristisch maar absoluut de moeite waard, we hebben vandaag weer genoten !!!
Morgenochtend vliegen we naar Bangkok voor de laatste twee dagen in Thailand.
Overige berichten
29 januari 2015
26 januari 2015
24 januari 2015
24 januari 2015
22 januari 2015
21 januari 2015
20 januari 2015
